poniedziałek, 23 lipca 2012

Podstawowy Zestaw Bobowy

czyli suplementy diety, które (mamy nadzieję) opóźniają rozwój choroby i zmniejszają objawy bólowe:

 Arthro Ha

Preparat chondroprotekcyjny, który w swoim składzie zawiera:
- Kwas hialuronowy (HA) to mukopolisacharyd łączący z sobą włókna kolagenowe i elastynowe, hamuje proces zapalny, zwiększa przenikanie substancji odżywczych do tkanek, jest podstawowym składnikiem mazi stawowej.
- Małż nowozelandzki (Perna canaliculus) zawiera:
GAG (glukozaminoglukany), które są ważnym składnikiem chrząstki stawowej i mazi stawowej
kwasy tłuszczowe omega 3 (EPA, DHA, ETA)
makro i mikroelementy wspomagające regeneracje chrząstki, stymulujące procesy stawowe
witaminy
aminokwasy
- MSM (metylosulfonylometan) to substancja pochodzenia naturalnego, która jest źródłem organicznych związków siarki. Jej związki mają bezpośredni wpływ na stymulację syntezy kolagenu, działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo; są również niezbędne przy regeneracji tkanki chrzęstnej w stawach.
- Chrząstka rekina zawiera białka, sacharydy (kompleks kolagenu z siarczanem chondroityny). Pomaga utrzymać stawy i kości w dobrym stanie oraz niwelować procesy zapalne i degeneracyjne, znacząco wpływa na układ odpornościowy, poprawia ogólną kondycję oraz przyspiesza czas rekonwalescencji organizmu po chorobach.

 Caniviton HD

Suplement diety zawierający siarczan chondroityny, który wspiera metabolizm chrząstki, utrzymuje elastyczność i giętkość tkanki łącznej chrząstek stawowych, ścięgien i więzadeł, dzięki czemu stosowanie preparatu korzystnie wpływa na funkcjonowanie aparatu ruchu.

 Tumerin

W preparacie Tumerin znajdują się wyciągi z kłącza imbiru i kurkumy, które aktywnie wspomagają zdrowie stawów. Pomaga zmniejszyć dyskomfort związany z nieprawidłową kondycją mięśni i stawów oraz poprawia komfort poruszania się.
Tumerin jest lekiem przeznaczonym dla ludzi, dlatego stosowanie a w szczególności dawkowanie należy ustalić z lekarzem weterynarii.


Chociaż wydaje się, że Bobusia w ogóle nie boli, bo poza strzykaniem w kościach nie zauważyliśmy żadnych innych objawów typowych dla dysplazji, to jednak stawy są bardzo rozluźnione, a kości nie bardzo do siebie pasują… w takim dziwnym przypadku musimy podawać suplementy i ratować się czym się da i dopóki się da bez sterydów i NLPZ.
Na razie (mamy nadzieję, że jak najdłużej) nic przeciwbólowego nie jest potrzebne.
Oczywiście na rynku jest mnóstwo innych preparatów, które w swoim składzie zawierają różne kombinacje odpowiednich substancji, jednak my jesteśmy dopiero na początku naszej drogi i na pewno przetestujemy większość z nich pamiętając o dwóch zasadach:
-co za dużo to jednak niezdrowo,
- 2-tygodniowe przerwy po 3-miesięcznych kuracjach.


Skład suplementów: www.dolfos.com.pl, www.caniviton.pl, www.naturell.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz